Jognyilatkozat
Ezt a honlapot dr. Gaiderné dr. Gáspár Éva, a Zala Megyei Ügyvédi Kamarában bejegyzett egyéni ügyvéd tartja fenn az ügyvédekre vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatok szerint, melyek az ügyféljogokra vonatkozó tájékoztatással együtt a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján találhatók.
A honlap letöltésével, megtekintésével a látogató elfogadja az alábbi feltételeket:
A szerver automatikusan tárolja a honlap látogatóinak alábbi adatait:
- a látogató IP-címe,
- a látogatás időpontja.
Az Ügyvéd ezeket az adatokat kizárólag a honlappal kapcsolatos elemzésre, valamint a honlap biztonságos működésének ellenőrzésére, végül a honlap integritását sértő vagy veszélyeztető jogellenes külső támadás felderítésére és elhárítására használja fel.
A honlap szerkezete, külalakja, tartalma – más személy szerzőségének kifejezett feltüntetése hiányában - az Ügyvéd szellemi alkotása; jogi védelem alatt áll. A honlap szöveges és képi tartalmának felhasználása és többszörözése csak a szerző előzetes írásbeli hozzájárulása alapján engedélyezett. A honlap szöveges tartalmának idézése megengedett, feltéve, hogy a további felhasználás nem üzleti célból történik, és a forrás feltüntetésre kerül.
A honlapon elhelyezett közlések a nyilvánosság tájékoztatását szolgálják, és semmilyen módon nem kötik az Ügyvédet. A honlapon elhelyezett egyetlen közlés sem tekinthető szerződési ajánlatnak vagy szerződési ajánlat elfogadásának.
Az Ügyvéd folyamatosan frissíti a honlapon elhelyezett közleményeket és adatokat, azonban ezek pontosságát nem tudja garantálni. Az Ügyvéd nem vállal felelősséget a hibákból, pontatlanságokból és technikai jellegű problémákból adódó károkért. Az Ügyvéd fenntartja a jogot, hogy a honlap tartalmát részben vagy egészben bármikor megváltoztassa.
A honlapon elhelyezett linkkel hivatkozott, harmadik személy által fenntartott külső oldalak tartalmáért az Ügyvédet semmiféle felelősség nem terheli.
Már korábban is foglalkoztunk a témával, hogy mikor is örököl a Magyar Állam?
Ezek a szabályok 2023.07.01-től módosultak, szükségképpeni örökös lett a Magyar Állam mellett az Önkormányzat is.
Mikor örököl a Magyar Állam és mikor a települési önkormányzat?
TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZAT, MINT ÖRÖKÖS
Az Örökhagyó tulajdonát képező belföldi ingatlan esetében más örökös hiányában az ingatlan fekvése szerinti települési önkormányzat a törvényes örökös. Az öröklés alá esik az ingatlanon található azon ingó dolog is, amely az örökhagyó tulajdonában állt halálakor.
MAGYAR ÁLLAM, MINT ÖRÖKÖS
A belföldi ingatlan esetében sem az Önkormányzat örököl, ha az elhunytnak egyébként vannak örökösei, de mindannyian visszautasították az örökséget. Ennek a leggyakoribb oka a hagyatékot terhelő adósság. Ilyen esetben a Magyar Állam örököl. A Magyar Állam, mint törvényes örökös, nem utasíthatja vissza az örökséget.
Nem esik a fenti öröklés alá azon ingatlan, amelynek bármely alrészlete állami tulajdonba kerülése esetén a nemzeti földalapról szóló törvény hatálya alá tartozna, vagy gazdaságnak minősülő dologösszesség részét képezi. Tehát a törvényes örökös és végintézkedés hiányában elhunyt után maradt hagyaték részét képező termőföld vagyon tekintetében a törvényes öröklés szabálya nem módosul.
A jogalkotó célja az új szabállyal, hogy lehetővé váljon az elhunyt személy vagyonának az ingatlanvagyon helye szerinti helyi közösség céljaira fordítása, valamint az örökösre háruló kötelezettségek teljesítése is hatékonyabban kezelhető. . Az önkormányzatot megilleti az örökség visszautasításának joga.
A blogcikk tájékoztató jelleggel készült, nem minősül egyedi ügyre alkalmazható hivatalos jogi véleménynek vagy jogi állásfoglalásnak. Az ügyvédi iroda a jelen blogcikk egyedi ügyben történő felhasználásáért a jogi felelősségét kizárja.
A blogcikk tájékoztató jelleggel készült, nem minősül egyedi ügyre alkalmazható hivatalos jogi véleménynek vagy jogi állásfoglalásnak. Az ügyvédi iroda a jelen blogcikk egyedi ügyben történő felhasználásáért a jogi felelősségét kizárja.